• Kullanım Kılavuzları
  • Film
  • Kameralar & Yazıcılar
  • Satın alma
Geliştirilen Instax filmimiz ile ne yapılacağına dair iyi fikirlerin var mı?

Emin ol! Sitede instax fikirleri ve projeleri almak için özel bir alanımız var, BLOG AREA URL'sine göz atın

Instax filmi instax ürünüme nasıl yerleştiririm?

Filmi folyo ambalajından çıkardıktan sonra, kartuşun sağ üst tarafında küçük sarı bir şerit göreceksin. Fotoğraf makineni / yazıcını tekrar açarsan, film bölmesinin sağ üst köşesinde aynı sarı işareti göreceksin, bu iki şeridi hizalaman yeterlidir; film kartuşu kolayca yerine oturmalıdır. Filme ve / veya ürüne zarar verebileceğinden filmi asla ürününüze zorlamayın.

Kameramdan film çıkartılırken sıkışıyor

Bu durum, gücün çoğu, filmi çıkarmaya gittiğinden dolayı genellikle düşük pil gücünden kaynaklanır. Bu nedenle, görüntüyü yakalamak için yeterli güç olmasına rağmen, kamera, filmi ünitenin içinden iterken durabilir. Pilleri lens açık konumdayken değiştirin.

Filmimi havaalanındaki gibi X-Ray makinelerinden geçirebilir miyim?

Havaalanlarında bagajın röntgen muayenesi sırasında filmin olası buğulanmasını önlemek için, film yüklü tüm ürünlerinizin ve kameralarınızın el bagajı olarak taşınması ve bagajda taşınmaması önerilir. İmkanlar mevcutsa, manuel el araması talep edilmelidir.

Filmim neden düzgün çıkartılamadı/ geliştirilemedi?

Bir fotoğraf çekildikten sonra, gelişmesi yaklaşık 90 saniye sürer, bu süre zarfında filmi katlamaman, sıkıştırmaman veya sallamaman önemlidir. Bu tür eylemler, film gelişirken film kimyasallarının dağılımını etkileyebilir ve çekimlerinde izler yaratabilir. Tabii ki, bazı kullanıcılar bunu yaratıcı etki için yapıyor!

Güneşin resmini çektiğimde siyah bir nokta olarak çıkıyor. Filmim hatalı mı?

Güneş gibi çok parlak bir unsura sahip bir sahnenin fotoğraflarını çekersen, filmin o kısmını aşırı pozlandıracaktır. Bu, filmde gösterilen küçük bir kara lekeyle sonuçlanacaktır. Bu normaldir, ancak kaçınmak için doğrudan güneşe veya parlak ışık kaynağına çekim yapma. Görüntünde veya benzeri bir yerde güneşi gerçekten yakalamak istiyorsan, çekim yaparken lensin üzerine biraz güneş gözlüğü tutmayı deneyebilirsin çünkü bu, aşırı pozlama olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Filmim boş / beyaz çıkıyor, sebebi nedir?

Bu genellikle, film kamera veya yazıcıya yüklendikten sonra kamera veya yazıcıdaki film kapağının açılmasıyla ortaya çıkar. Instax film ışığa duyarlıdır, bu nedenle daha önce değil, yalnızca bir resim çekildiğinde ışığa maruz bırakılmalıdır. Bu olduysa, o film paketiyle çekim yapmaya devam edersen, ilk birkaç çekimin boş çıkacağını ancak kalan filmin bir kısmının normal şekilde çıkması gerektiğini görebilirsin. Bu, film kartuşunun arkasındaki film tamamen ışığa maruz kalmadığından olacaktır. Açıkçası bu durum, film pozlandığında ışığın ne kadar uzun ve yoğun olduğuna bağlı olacaktır.

Instax filmimi saklamanın en iyi yolu nedir?

Baskıları doğrudan güneş ışığından ve nemli koşullardan uzak tutmanı öneririz. Maksimum uzun ömür için baskıları havalandırılan serin ve kuru bir alanda, bir albümde saklamanı tavsiye ederiz.

Hangi instax film boyutlarını sunuyorsunuz?

instax mini
Baskı boyutu – 54 x 85mm
Görüntü boyutu – 46 x 62mm

instax SQUARE
Baskı boyutu – 86 x 72mm
Görüntü boyutu – 62 x 62mm

instax WIDE
Baskı boyutu 108 x 85mm
Görüntü boyutu – 99 x 62mm

Her üründe hangi instax film boyutları çalışır?

instax mini film
instax mini 8
instax mini 9
instax mini 11
instax mini 40
instax mini 70
instax mini 90
instax mini LiPlay
instax SHARE SP-2

instax SQUARE film
instax SQUARE SQ1
instax SQUARE SQ6
instax SQUARE SQ10
instax SQUARE SQ20
instax SHARE SP-3

instax WIDE film
instax WIDE 300